Teknopark Firmamızın Başarısı

Teknoparkımız bünyesinde faaliyet gösteren Zihinbuzz Dijital Ajans, dijital pazarlama çalışması yürüten ajanslar için işbirliği ve avantajlar sağlayan Google Partners programını başarı ile tamamlayarak Google'ın iş ortağı oldu.

Zihinbuzz, yılların birikimiyle 2014 yılında Yozgat'ta kurulan, 2018 yılından beri Bozok Teknopark'ta faaliyetini sürdüren; web tasarımı, internet reklamcılığı ve elektronik ticaret üzerine uzmanlaşmış yeni nesil bir dijital ajans. 2023 yılına kadar 5 şehirde şubeleşmeyi hedefleyen ajans, pandemi döneminde önceki yıllara oranla %300 büyüme sağladı.

Konuyla ilgili açıklama yapan ajans kurucusu Yasin IŞIK; "Artık, Türkiye'de ve dünya çapında Google Partner rozetini taşıyan seçkin şirketler grubunun parçasıyız. Bu iş ortaklığı ajansımıza her açıdan değer kattı. Google Partners programı Zihinbuzz'ın bilinirliğini sağlamlaştırmasına ve yeni müşteriler kazanmasına yardımcı olacak. Teknolojik çözümler sunmayı ve dijital dönüşüme öncülük etmeyi sürdürürken, bilgi birikimimizi dünyanın en büyük kuruluşlarından Google’ın güvencesiyle bir araya getirerek; dijital dünyada var olmak isteyen tüm kurum ve kuruluşlara hizmet vermeye devam ediyoruz.

Zihinbuzz olarak, 15 yılı aşkın teknoloji geçmişine sahip yaklaşık 10 kişilik bir ekip ve sunduğumuz yazılım çözümlerimizle kurumsal firmaların dijitalde büyümelerine öncülük etmekteyiz." dedi.

YENİ DÜNYA DİJİTAL'DE!

IŞIK; "KOBİ'ler için dijitalleşme bir tercih olmaktan çok zorunluluk haline geldi. Dijitalleşme, rekabet edebilmek ve varlığını sürdürmek isteyen firmalar için hayati önem taşıyor. Firmaların hızla dijitalleşen dünyaya ayak uydurmaları ve rekabet güçlerini artırmaları gerekiyor. Ancak KOBİ'ler dijital çağdaki gelişmelere ayak uydurmakta zorlanıyor. Bazı firmalar değişime karşı çıkarken, bazıları ise teknolojiye ayak uyduramadıkları için yeniliklere kapalı kalıyor. Oysa dijital dönüşüme adapte olup dünyadan kopmamak, yenilikleri takip edip ulusal rekabete hazır olmak gerekmektedir." dedi.

Yeni nesil teknolojilerin, dijital dönüşüm stratejilerini sağlam temeller üzerine oturtan firmalara 2021 yılında rakiplerinin önüne geçme fırsatı sunacağını belirten Yasin IŞIK; "Bu fırsatı kaçırmamak için eldeki kaynağın en iyi şekilde kullanılması gerekiyor. Aslında çoğu firma bu değişimin içinde olup, firmalarını daha da büyütmek istiyor, ama onlar da neye nereden başlayacaklarını bilemiyor. Burada en önemli şey öncelikle KOBİ'lerdeki karar verici kişilerin bunu gerçekten istemesi ve sahiplenmesi, çünkü bu kısa vadeli bir iş değil. Biz, dijital dönüşümün KOBİ’lerin pazarda daha rekabetçi olmasının ve uzun vadeli büyüme için daha iyi konumlandırılmasının anahtarı olduğuna inanıyoruz. Bozok Teknopark’ta geliştirdiğimiz yazılım projeleri ile KOBİ’leri dijital dünyaya taşıyacağız. Dijital pazarlamada rekabetin en üst seviyelere çıktığı günümüzde, müşterilerimizin dijital dünyadaki varlığını güçlendirmek ve pazar paylarını artırmaya destek olmak için yeni nesil teknolojilerin en iyilerini sunmaya ve hizmet kalitemizi artırmaya devam edeceğiz. " diye konuştu.

İLK ETAPTA 5 ŞEHİRDE ŞUBELEŞECEĞİZ

Orta ve uzun vadeli büyüme hedefiyle yola çıktıklarının altını çizen Yasin IŞIK; "Biz 2005 yılından beri profesyonel olarak sektörde faaliyet gösteriyoruz. Ajansımızı 2014 yılında kurduk. Kurulduğumuz günden bu yana, çeşitli uzmanlıkları olan yaklaşık 10 kişilik çalışana sahip bir işletme haline geldik. Türkiye'nin birçok şehrinden ve yurtdışından ağırlıklı olarak kurumsal şirketlerden oluşan yaklaşık 130 müşterimiz var. Vizyonumuz doğrultusunda 2018 yılında Bozok Teknopark'a taşındık. Bu sayede gelişmemiz ve büyümemizin daha kolay olacağının farkındaydık. Google Partner zorunluluklarının tümünü başarıyla tamamlayarak Google İş Ortağı olduk. Google'ın verdiği güç ve Bozok Teknopark’ın desteği ile 2023 yılına kadar 5 şehirde şubeleşmeyi hedefliyoruz. İlk etapta güçlü bağlantılarımızın olduğu Tokat, Kırıkkale, Çorum, Niğde ve Nevşehir illerini belirledik. Bu şehirlerdeki teknoparklarda ofislerimizi açıp, üniversitelerin ilgili bölümlerinden de ekiplerimizi oluşturacağız. Konuyla ilgili ar-ge çalışmalarımız devam ediyor. Büyüme stratejisi olarak Paris Modeli büyümeyi tercih ettik. Bu da öncelikle bölgesel, sonrasında ulusal ve daha sonrasında da global düzeyde olacak. Büyüme planlarımızı gerçekleştirirken Google, uzun vadeli hedeflerimizi karşılayan bize özel çözümlerle yanımızda olacak. Google İş Ortağı statümüzü, sektörün en iyi firmaları arasındaki yerimizi korumaya ve sürekli büyümeye yönelik önemli bir çıta olarak değerlendiriyoruz." diye konuştu.

12 Ağustos 2021 Perşembe